
| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 130 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.1 mm |
| Material | Silicone |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 0 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Yellow |
| Wire/Cable Diameter | 2.4 mm |
| Number of Positions | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Cavity Plug |
Stock: 354232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.01965 | $0.98250 |
| 100 | $0.01813 | $1.81300 |
| 500 | $0.01684 | $8.42000 |
| 1000 | $0.01564 | $15.64000 |
